ALFA KURZY

Alfa kurzy vznikly počátkem 90. let minulého století ve sboru Holy Trinity Brompton v Londýně. Po skromných začátcích se staly celosvětovým nástrojem k seznámení se s křesťanskou vírou. V současné době navštívilo tyto kurzy téměř 30 milionů lidí, ve 169 zemích světa, a to ve 112 různých jazycích. Jenom za poslední rok stoupl o ně zájem takovým způsobem, že je navštívilo 2 miliony účastníků.
    V České Republice probíhají kurzy Alfa už od roku 1990. V roce 2002 byla založena Česká kancelář kurzu Alfa. Tyto kurzy jsou podporovány všemi hlavními křesťanskými církvemi.
    Alfa nabízí příležitost prozkoumat křesťanskou víru, trvá zpravidla jedenáct týdnů. Vítáni jsou všichni. Každé setkání se zabývá některým tématem spjatým s vírou a vytváří prostor k rozhovoru. Alfa probíhá po celém světě v kavárnách, církvích, univerzitách, obývacích pokojích, barech i jinde. Nenajdete dvě úplně stejné Alfy, ale v zásadě mají společné tři věci: jídlo, promluvu a rozhovor o tématu.

Po krátkém videu nebo promluvě řečníka následuje asi nejdůležitější součást každé Alfy: příležitost podělit se o úvahy a myšlenky k tématu a jednoduše si o tom promluvit v diskusní skupince. Nemusíte říkat nic a není nic, co byste říct nemohli. Je to příležitost poslechnout si reakce ostatních a upřímně sdílet svůj vlastní pohled na věc v přátelském a otevřeném prostředí.

V Jeseníku probíhaly Alfa kurzy v letech 2005 a 2006 pod záštitou Křesťanského společenství Jeseník a nynější kurz Alfa na tyto kurzy navazuje.

V letech 2013 a 2015 proběhli podzimní kurzy Alfa ve zájemné spolupráci různých denominací. Účastnilo se jich více než 200 po celé České republice.
 

Děkujeme za návštěvu a těšíme se na Vás příště :-)

www.kurzyalfa.cz